قطعات سایش

قطعات سایش برای تورچ های جوشکاری MIG/MAG

از نوک تماس و نازل گاز تا آستر داخلی

قطعات سایش مناسب برای هر کاربرد جوشکاری

گرما، پاشش جوش و سایش مداوم توسط سیم جوش: نیروهای وارد شده به قطعات سایش بسیار زیاد است. بنابراین افزایش طول عمر قطعات سایش یک راه بسیار مهم برای کاهش هزینه های تولید و حفاظت از محیط زیست است.

قطعات فرسوده Fronius اصل نه تنها طول عمر مشعل های شما را افزایش می دهند، بلکه منابع احتمالی خطا را نیز کاهش می دهند و از این رو نتایج جوشکاری با بالاترین کیفیت را ایجاد می کنند. هر آنچه را که جوش می‌دهید – فولاد، آلومینیوم، CrNi یا CuSi – ما برای هر کاربرد طیف وسیعی از قطعات سایش متناسب با فرآیند جوشکاری شما را ارائه می‌دهیم. تمام قطعات پوشیدنی Fronius، از جمله نوک های تماسی، نازل های گاز، آسترهای داخلی و همچنین اشکال خاص مانند نازل های گاز با شکاف کوچک، در اتریش توسعه یافته اند. با Fronius، از تامین ایمن قطعات سایش با عمر طولانی بهره مند می شوید!

مزایای قطعات سایشی mip

3 نوع نوک تماس با قطر سوراخ مخصوص کاربرد

مواد مورد استفاده برای نوک تماس و قطر سوراخ هر دو تأثیر تعیین کننده ای بر طول عمر نوک تماس دارند. بنابراین ما نوک های تماس E-Cu، CuCrZr، و WQ را با قطر سوراخ از 0.05 تا 0.1 میلی متر ارائه می دهیم.

 

300 نازل گاز مختلف

ما طیف گسترده ای از نازل های گاز را ارائه می دهیم تا بتوانیم راه حل مناسب را برای هر کاربرد جوشکاری ارائه دهیم. مجموعه ما شامل نازل های گاز با شکاف کوچک برای دسترسی بهینه، نازل های گاز سنگین برای عمر طولانی تر، یا نازل های روکش دار برای جوشکاری آلومینیوم است.

 

6 نوع مختلف آستر داخلی

علاوه بر آسترهای فولادی لخت، آسترهای فولادی پوشش داده شده، آسترهای CrNi، آسترهای تفلون، آسترهای گرافیتی و آسترهای برنزی، ما همچنین می توانیم همه اینها را در ترکیبات مختلف ارائه دهیم. هم ساختار و هم قطر داخلی این آسترهای داخلی کاملاً تکمیل کننده فرآیندهای جوشکاری Fronius هستند.

 

قطعات سایشی در یک نگاه

از جمله ویژگی های چشمگیر قطعات سایش برای فولاد و CrNi نازل گاز عایق و تمیز کردن کامل با کاتر یا پالس مغناطیسی قوی است. از سوی دیگر، قطعات پوشیدنی برای آلومینیوم و CuSi دارای یک توزیع کننده گاز برای یک محافظ گاز محافظ بهینه و یک نازل گاز روکش شده برای تمیز کردن ساده با برس هستند.

قطعات سایشی برای فولاد و CrNi

 

قطعات سایشی برای آلومینیوم و CrNi

 

نکات تماس برای مشعل های جوش

نوک تماس کوچکترین، اما مهمترین بخش سایش در جوشکاری MIG/MAG است و تأثیر عمده ای بر کیفیت فرآیند جوشکاری دارد.

جریان جوشکاری را به الکترود سیم منتقل می کند و با جریان ثابت جریان، قوس پایدار را تضمین می کند. اما کدام نوک تماس برای کدام کاربرد جوشکاری بهتر است؟

 

ایده آل برای جوشکاری فولاد و CrNi

نوک تماس E-Cu از مس خالص الکترولیتی ساخته شده است و دارای رسانایی الکتریکی فوق العاده و هدایت حرارتی خوب است. مس الکترولیتی در حدود 260 درجه سانتیگراد نرم می شود و مقاومت سایشی کمی دارد. نوک تماس E-Cu در درجه اول در محدوده آمپر کم برای کاربردهای جوشکاری دستی استفاده می شود.

ایده آل برای جوشکاری فولاد/CrNi و آلومینیوم/CuSi

نوک تماس CuCrZr از آلیاژ مس-کروم-زیرکونیوم ساخته شده است. این عناصر آلیاژی هدایت الکتریکی آن را کمی کمتر از نوک تماس E-Cu می کنند، اما مقاومت دمایی آن تا 500 درجه سانتیگراد افزایش می یابد. نکات تماس CuCrZr درست در خانه در محدوده آمپر متوسط ​​تا بالا برای کاربردهای جوشکاری دستی و رباتیک هستند.

ایده آل برای جوشکاری فولاد و CrNi

نوک تماسی WQ (کیفیت تنگستن-مس) یک نوک تماسی E-Cu با هسته تنگستن-مس است. مقاومت حرارتی بالای تنگستن چشمگیر است و کاملاً با هدایت الکتریکی و حرارتی بالای مس ترکیب می شود. کاربردهایی که ممکن است در آن سنگ زنی وجود داشته باشد، به ویژه از نوک تماس WQ بهره مند می شوند. در دسترس بودن سیستم افزایش می یابد و هزینه های نگهداری کاهش می یابد.

قطعات سایش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

قطعات سایش
قطعات پوشیده
مدیریت سایت

قطعات سایش

قطعات سایش برای تورچ های جوشکاری MIG/MAG از نوک تماس و نازل گاز تا آستر داخلی قطعات سایش مناسب برای هر کاربرد جوشکاری گرما، پاشش

ادامه مطلب »
ماژول پایه کیس موبایل
آموزش جوشکاری
مدیریت سایت

ماژول پایه کیس موبایل

ماژول پایه کیس موبایل جوش مجازی – آموزش جوشکار آینده با Fronius Virtual Welding، کارآموزان می توانند مهارت های اولیه جوشکاری را گام به گام

ادامه مطلب »
اتصال VIZOR
تجهیزات حفاظت فردی
مدیریت سایت

اتصال VIZOR

  اتصال VIZOR تداخل نور خارجی، انعکاس نور جوشکاری، جوشکاری در موقعیت‌های غیرقابل دسترس – عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند به میزان قابل توجهی

ادامه مطلب »