پلاسما ; Plasma

جوشکاری پلاسما

تمرکز بر نتایج با عملکرد بالا

فرآیند جوشکاری پلاسما بسیار شبیه به فرآیند جوشکاری TIG است، اما دارای تعدادی مزایای کلیدی است. دلایل اصلی استفاده از سیستم جوش پلاسما همیشه نتایج قابل اعتماد، با کیفیت بالا و سرعت جوشکاری بالاتر است. این در مورد تمام مواد کروم نیکل، فولادهای پوشش داده شده و بدون پوشش، تیتانیوم و تمام مواد مبتنی بر نیکل صدق می کند. زمینه های کاربردی شامل صنعت تامین خودرو، ساخت خطوط لوله و کانتینر، مهندسی مکانیک و فولادسازی سازه، ساخت وسایل نقلیه ریلی و کشتی سازی است.

نمونه ای از سیستم لحیم کاری پلاسما/پلاسما نرم

مزیت ها در یک نگاه

  • تا 20٪ سرعت جوش بالاتر
  • بدون آماده سازی درز جوش، تا 30٪ کمتر به فلز پرکننده نیاز است
  • کاملاً بدون پاشیدن و منافذ
  • نفوذ عمیق تر، در عین حال فقط اعوجاج جزئی کم است
موج جادویی / TransTig 2200/2500/3000
ماژول پلاسما 10

روباکتا PTW 1500
واحد خنک کننده FK 2500 FC
اجزای سیستم
دستی و مکانیزه برنامه های کاربردی
 3 میلی متر به بالا ضخامت های ورق
 3-300A محدوده جریان جوشکاری

سیستم حفظ تمرکز بر روی تصویر بزرگ

در Fronius، از همان ابتدا به هر فرآیند جوشکاری به عنوان یک سیستم نگاه می شود. این تنها راه برای اطمینان از سازگاری و هماهنگی کامل همه اجزا (البته هر یک از آنها با کیفیت بالا) است. سیستم جوش پلاسما شامل چهار جزء اصلی است: یک منبع تغذیه دیجیتال TIG با یک واحد خنک کننده، PlasmaModule 10 و یک مشعل پلاسما. پیکربندی دقیق سیستم را می توان با نیازهای فردی تنظیم کرد.

منبع تغذیه TIG DIGITAL

منابع انرژی کاملا دیجیتالی MagicWave و TransTig TIG از 0.5 تا 500 A برای جوشکاری پلاسما ایده آل هستند. با این سیستم های جوشکاری TIG، می توانید سیستم پلاسما خود را در هر زمانی پیکربندی کنید.

PLASMAMODULE 10

این ضمیمه قابل نصب، سرعت جریان گاز پلاسما را بین 0.2 لیتر در دقیقه تا 10.0 لیتر در دقیقه نگه می دارد، به این معنی که هر نتیجه جوشکاری می تواند با بهترین کیفیت تولید شود. علاوه بر این، PlasmaModule 10 کنترل دیجیتال قوس پایلوت را در محدوده توان 3 تا 30 آمپر فرض می‌کند.

موج جادویی / TransTig 4000/5000
ماژول پلاسما 10

روباکتا PTW
واحد خنک کننده FK 9000-R
اجزای سیستم
مکانیزه برنامه های کاربردی
 3 میلی متر به بالا ضخامت های ورق
 3-500A محدوده جریان جوشکاری

تورچ جوش پلاسما

مدل های مشعل هم برای کاربردهای دستی و هم برای کاربردهای روباتی در دسترس هستند. مشعل جوشکاری انعطاف پذیر ربات را می توان مستقیماً در چهار موقعیت روی ربات نصب کرد. نقطه مرکز ابزار (TCP) کاملاً ثابت است و مشابه مشعل های جوشکاری ربات TIG با همان طراحی است.

واحد خنک کننده

قوی و قابل اعتماد، واحد خنک کننده متناسب با مفهوم مدولار سیستم جوشکاری به عنوان یک کل طراحی شده است. خنک شدن بهینه آب مشعل جوشکاری را تضمین می کند.

فرآیند جوشکاری پلاسما

جوش پلاسما مشابه جوشکاری TIG است. تفاوت این است که در جوشکاری پلاسما، قوس به شدت توسط یک نازل گاز خنک شده منقبض می شود که جریانی از گاز پلاسما از طریق آن هدایت می شود. گاز محافظ از طریق نازل گاز بیرونی جریان می یابد و یک محافظ گاز بهینه برای درز جوش ایجاد می کند. نتیجه یک قوس متمرکز با حداکثر تمرکز انرژی است.

1 الکترود تنگستن

2 گاز محافظ

3 گاز پلاسما

4 نازل پلاسما

جوشکاری پلاسما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط